PDB241-GTR01-504C2
DigiKeyn tuotenumero
118-PDB241-GTR01-504C2-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
PDB241-GTR01-504C2
Kuvaus
POT 500K OHM 1/4W CARBON R-LOG
Valmistajan vakio toimitusaika
23 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
500k Ohm 1 kytkentää Käänteinen logaritminen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Hiili 0,25W, 1/4W juotosnasta
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
PDB241-GTR01-504C2 -mallit
Kategoria
Säädön tyyppi
Käyttäjän määrittämä
Valmistaja
Bourns Inc.
Kierto
300°
Sarja
Resistiivinen materiaali
Hiili
Pakkaustapa
Kaukalo
Terminointityyppi
juotosnasta
Osan tila
Aktiivinen
Aktuaattorityyppi
Pyälletty ja uritettu
Resistanssi (ohmia)
500k
Aktuaattorin pituus
0,748" (19,00mm)
Toleranssi
±20%
Aktuaattorin halkaisija
0,236" (6,00mm)
Teho (wattia)
0,25W, 1/4W
Holkin kierre
3/8-32
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Kierrosten lukumäärä
1.0
Koko - runko
Pyöreä - 0,945" halk. (24,00mm)