PDB241-GTR01-254B0 | |
|---|---|
DigiKeyn tuotenumero | 118-PDB241-GTR01-254B0-ND |
Valmistaja | |
Valmistajan tuotenumero | PDB241-GTR01-254B0 |
Kuvaus | POT 250K OHM 1/4W CARBON LINEAR |
Valmistajan vakio toimitusaika | 23 viikkoa |
Asiakkaan referenssi | |
Tarkka kuvaus | 250k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 1.0 Umdrehungen Hiili 0,25W, 1/4W juotosnasta |
Tekniset tiedot | Tekniset tiedot |
EDA/CAD-mallit | PDB241-GTR01-254B0 -mallit |
Sarja | Resistiivinen materiaali Hiili |
Pakkaustapa Kaukalo | Terminointityyppi juotosnasta |
Osan tila Aktiivinen | Aktuaattorityyppi Pyälletty ja uritettu |
Resistanssi (ohmia) 250k | Aktuaattorin pituus 0,748" (19,00mm) |
Toleranssi ±20% | Aktuaattorin halkaisija 0,236" (6,00mm) |
Teho (wattia) 0,25W, 1/4W | Holkin kierre 3/8-32 |
Sisäänrakennettu kytkin Ei mitään | Asennustyyppi Paneelikiinnitys |
Kierrosten lukumäärä 1.0 | Koko - runko Pyöreä - 0,945" halk. (24,00mm) |