3541H-1-102L
DigiKeyn tuotenumero
3541H-1-102L-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
3541H-1-102L
Kuvaus
POT 1K OHM 2W HYBRITRON LINEAR
Valmistajan vakio toimitusaika
15 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
1k Ohm 1 kytkentää Lineaarinen Paneelikiinnitys Potentiometri Ei mitään 10.0 Umdrehungen Hybritron® 2W juotosnasta
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
3541H-1-102L -mallit
Kategoria
Säädön tyyppi
Käyttäjän määrittämä
Valmistaja
Bourns Inc.
Lämpötilakerroin
±100ppm/°C
Sarja
Kierto
3600°
Pakkaustapa
Kaukalo
Resistiivinen materiaali
Hybritron®
Osan tila
Aktiivinen
Terminointityyppi
juotosnasta
Resistanssi (ohmia)
1k
Aktuaattorityyppi
Uritettu
Toleranssi
±10%
Aktuaattorin pituus
0,812" (20,63mm)
Teho (wattia)
2W
Aktuaattorin halkaisija
0,2497" (6,34mm)
Sisäänrakennettu kytkin
Ei mitään
Holkin kierre
3/8-32
Kierrosten lukumäärä
10.0
Asennustyyppi
Paneelikiinnitys
Kartio
Lineaarinen
Koko - runko
Pyöreä - 0,875" halk. (22,23mm)