ADP7158ARDZ-3.3-R7
DigiKeyn tuotenumero
505-ADP7158ARDZ-3.3-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
505-ADP7158ARDZ-3.3-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP7158ARDZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP7158ARDZ-3.3-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 3.3V 2A 8-SOIC-EP
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 2A 8-SOIC-EP
EDA/CAD-mallit
ADP7158ARDZ-3.3-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
8 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
14 mA
Digi-Reel®
PSRR
70dB – 50dB (1kHz – 1MHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys) avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC-EP
Jännitehäviö (maks.)
0,28V @ 2A