ADP7142AUJZ-3.3-R7
DigiKeyn tuotenumero
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP7142AUJZ-3.3-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP7142AUJZ-3.3-R7
Kuvaus
IC REG LIN 3.3V 200MA TSOT-23-5
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 200mA TSOT-23-5
EDA/CAD-mallit
ADP7142AUJZ-3.3-R7 -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
140 µA
Virta - syöttö (maks.)
320 µA
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
40V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
3,3V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,42V @ 200mA