ADP7105ACPZ-1.8-R7
DigiKeyn tuotenumero
505-ADP7105ACPZ-1.8-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
505-ADP7105ACPZ-1.8-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADP7105ACPZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP7105ACPZ-1.8-R7
Kuvaus
IC REG LIN 1.8V 500MA 8-LFCSP-WD
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA 8-LFCSP-WD (3x3)
EDA/CAD-mallit
ADP7105ACPZ-1.8-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
900 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
1.6 mA
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto, Virta OK, Alijännitelukitus
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Napaisuudenvaihto
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Pakkaus / kotelo
8-WFDFN avoin juotoskohta, CSP
Tulojännite (maks.)
20V
Valmistajan laitepakkaus
8-LFCSP-WD (3x3)
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V