ADP1762ACPZ-1.2-R7
DigiKeyn tuotenumero
ADP1762ACPZ-1.2-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP1762ACPZ-1.2-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP1762ACPZ-1.2-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP1762ACPZ-1.2-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 2A 16-LFCSP
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 2A 16-LFCSP (3x3)
EDA/CAD-mallit
ADP1762ACPZ-1.2-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
8 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
14 mA
Digi-Reel®
PSRR
63dB – 34dB (10kHz – 1MHz)
Suojausominaisuudet
Virtaraja, Lämpöylikuormitus
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
1,98V
Pakkaus / kotelo
16-WFQFN avoin juotoskohta, CSP
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
16-LFCSP (3x3)
Jännitehäviö (maks.)
0,095V @ 2A