ADP172ACBZ-1.8-R7
DigiKeyn tuotenumero
ADP172ACBZ-1.8-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP172ACBZ-1.8-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP172ACBZ-1.8-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP172ACBZ-1.8-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 300MA 4-WLCSP
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA 4-WLCSP (0,95x1,03)
EDA/CAD-mallit
ADP172ACBZ-1.8-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
60 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
260 nA
Digi-Reel®
PSRR
73dB – 47dB (1kHz – 100kHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
3,6V
Pakkaus / kotelo
4-UFBGA, WLCSP
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
4-WLCSP (0,95x1,03)
Jännitehäviö (maks.)
0,1V @ 300mA