ADP1710AUJZ-2.5-R7
DigiKeyn tuotenumero
ADP1710AUJZ-2.5-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP1710AUJZ-2.5-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP1710AUJZ-2.5-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP1710AUJZ-2.5-R7
Kuvaus
IC REG LIN 2.5V 150MA TSOT-23-5
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA TSOT-23-5
EDA/CAD-mallit
ADP1710AUJZ-2.5-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
50 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
1.3 mA
Digi-Reel®
PSRR
58dB (1kHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
2,5V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,3V @ 150mA