ADP1710AUJZ-0.8-R7 on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Samankaltainen
Torex Semiconductor Ltd
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA TSOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
ADP1710AUJZ-0.8-R7
DigiKeyn tuotenumero
505-ADP1710AUJZ-0.8-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP1710AUJZ-0.8-R7
Kuvaus
IC REG LIN 0.8V 150MA TSOT-23-5
Tarkka kuvaus
Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ADP1710AUJZ-0.8-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
50 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
1.3 mA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
58dB (1kHz)
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
0,8V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,25V @ 150mA