ADP1706ARDZ-1.2-R7
DigiKeyn tuotenumero
ADP1706ARDZ-1.2-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADP1706ARDZ-1.2-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
ADP1706ARDZ-1.2-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADP1706ARDZ-1.2-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 1A 8-SOIC-EP
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 1A 8-SOIC-EP
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
ADP1706ARDZ-1.2-R7 -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
390 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Virta - syöttö (maks.)
1.55 mA
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto, Pehmeä startti
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys) avoin juotoskohta
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC-EP
Jännitehäviö (maks.)
0,6V @ 1A