ADM7172ACPZ-4.2-R7
DigiKeyn tuotenumero
505-ADM7172ACPZ-4.2-R7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
505-ADM7172ACPZ-4.2-R7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-ADM7172ACPZ-4.2-R7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADM7172ACPZ-4.2-R7
Kuvaus
IC REG LINEAR 4.2V 2A 8-LFCSP-WD
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 2A 8-LFCSP-WD (3x3)
EDA/CAD-mallit
ADM7172ACPZ-4.2-R7 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
2 mA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
8.7 mA
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Tulojännite (maks.)
6,5V
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
4,2V