ADM7160AUJZ-1.8-R2
DigiKeyn tuotenumero
ADM7160AUJZ-1.8-R2TR-ND - Rullattu teippi (TR)
ADM7160AUJZ-1.8-R2CT-ND - Cut Tape (CT)
ADM7160AUJZ-1.8-R2DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ADM7160AUJZ-1.8-R2
Kuvaus
IC REG LIN 1.8V 200MA TSOT-23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 200mA TSOT-23-5
EDA/CAD-mallit
ADM7160AUJZ-1.8-R2 -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
20 µA
Valm.
Virta - syöttö (maks.)
350 µA
Digi-Reel®
PSRR
54dB – 43dB (100kHz – 1MHz)
Suojausominaisuudet
Ylikuumeneminen, Oikosulku, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TA)
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SOT-23-5, litteä, TSOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
TSOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,23V @ 200mA