AD5242BRZ100
DigiKeyn tuotenumero
AD5242BRZ100-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AD5242BRZ100
Kuvaus
IC DIG POT 100K 16-SOIC
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 100k Ohms 2 piiriä 256 väliottoa I2C Rajapinta 16-SOIC
EDA/CAD-mallit
AD5242BRZ100 -mallit
Syöttöjännite
2,7V – 5,5V, ±2,3V – 2,7V
Pakkaustapa
Putki
Ominaisuudet
Valittava osoite
Toleranssi
-30%, +50%
Lämpötilakerroin (tyyp.)
30ppm/°C
Konfiguraatio
Potentiometri
Valmistajan laitepakkaus
16-SOIC
Piirien lukumäärä
2
Pakkaus / kotelo
16-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Väliottojen lukumäärä
256
Toimintalämpötila
-40°C – 105°C