AD5142AWBCPZ10-RL7
DigiKeyn tuotenumero
505-AD5142AWBCPZ10-RL7TR-ND - Rullattu teippi (TR)
505-AD5142AWBCPZ10-RL7CT-ND - Cut Tape (CT)
505-AD5142AWBCPZ10-RL7DKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
AD5142AWBCPZ10-RL7
Kuvaus
IC DIG POT 10K 16-LFCSP
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Digitaaliset potentiometrit 10k Ohms 2 piiriä 256 väliottoa I2C Rajapinta 16-LFCSP (3x3)
EDA/CAD-mallit
AD5142AWBCPZ10-RL7 -mallit
Kategoria
Syöttöjännite
2,3V – 5,5V, ±2,25V – 2,75V
Ominaisuudet
Valittava osoite
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Toleranssi
±8%
Lämpötilakerroin (tyyp.)
35ppm/°C
Lineaarinen
Luokka
Autoteollisuus
Konfiguraatio
Potentiometri
Hyväksyntä
AEC-Q100
Piirien lukumäärä
2
Valmistajan laitepakkaus
16-LFCSP (3x3)
Väliottojen lukumäärä
256
Pakkaus / kotelo
16-WFQFN avoin juotoskohta, CSP
Resistanssi (ohmia)
10k
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C