MAX8511EXK18+T
DigiKeyn tuotenumero
MAX8511EXK18+TTR-ND - Rullattu teippi (TR)
MAX8511EXK18+TCT-ND - Cut Tape (CT)
MAX8511EXK18+TDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
MAX8511EXK18+T
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 120MA SC-70-5
Valmistajan vakio toimitusaika
11 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 120mA SC-70-5
EDA/CAD-mallit
MAX8511EXK18+T -mallit
Kategoria
Virta - lepovirta (Iq)
90 µA
Valm.
PSRR
72dB – 46dB (1kHz – 100kHz)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ohjausominaisuudet
Sammutus
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Tulojännite (maks.)
6V
Valmistajan laitepakkaus
SC-70-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V