ACS730KLCTR-20AB-S
DigiKeyn tuotenumero
620-ACS730KLCTR-20AB-S-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
ACS730KLCTR-20AB-S
Kuvaus
CURRENT SENSOR HE/OL 20A 8-SOIC
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Virta-anturit ±20A 1 kanavaa Hallin ilmiö, Avoin silmukka Kaksisuuntainen 8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Kategoria
Lineaarisuus
±0,75%
Valm.
Tarkkuus
±4%
Pakkaustapa
Irtotavara
Syöttöjännite
4,5V – 5,5V
Osan tila
Ei uusiin suunnitelmiin
Vasteaika
700ns
Mittaukseen
AC/DC
Virta - syöttö (maks.)
25mA
Anturin tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C
Virta - mittaus
Polarisaatio
Kaksisuuntainen
Kanavien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Lähtö
Analoginen jännite
Pakkaus / kotelo
8-SOIC (0,154", 3,90mm leveys)
Herkkyys
100mV/A
Valmistajan laitepakkaus
8-SOIC
Taajuus
DC – 1MHz