S-1200B18-M5T1U on ostettavissa, mutta sitä ei tavallisesti pidetä varastossa.
Saatavana olevat korvaavat osat:
Parametrisesti vastaava
ABLIC Inc.
Varastossa: 0
Tekniset tiedot
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 150mA SOT-23-5
What is a Voltage Regulator Another Teaching Moment | Digi-Key Electronics
S-1200B18-M5T1U
DigiKeyn tuotenumero
S-1200B18-M5T1U-ND - Rullattu teippi (TR)
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
S-1200B18-M5T1U
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.8V 150MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
16 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
1 µA
Sarja
Virta - syöttö (maks.)
40 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
PSRR
70dB (1kHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 85°C (TA)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
10V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,8V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,6V @ 100mA