m0820-2r5205-r
How to correctly size a Supercapacitor
M0820-2R5205-R
DigiKeyn tuotenumero
283-M0820-2R5205-R-ND
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
M0820-2R5205-R
Kuvaus
CAP 2F -20% +80% 2.5V T/H
Valmistajan vakio toimitusaika
26 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
2 F (EDLC) superkondensaattorit 2.5 V Säteittäinen, Purkki 100mOhm @ 100Hz 1000 tuntia @ 60°C
Kategoria
Käyttöikä lämpötilassa
1000 tuntia @ 60°C
Valmistaja
Eaton - Electronics Division
Terminointi
PC-nastat
Sarja
Asennustyyppi
Läpivientiaukko
Pakkaustapa
Irtotavara
Pakkaus / kotelo
Säteittäinen, Purkki
Osan tila
Aktiivinen
Johdinten väli
0,138" (3,50mm)
Kapasitanssi
2 F
Koko/mitat
0,335" halk. (8,50mm)
Toleranssi
-20%, +80%
Korkeus - asennettuna (maks.)
0,827" (21,00mm)
Jännite – nimellinen
2.5 V
Toimintalämpötila
-40°C – 60°C
ESR (ekvivalenttinen sarjavastus)
100mOhm @ 100Hz