TPL740F12-5TR
DigiKeyn tuotenumero
5503-TPL740F12-5TR-ND - Rullattu teippi (TR)
5503-TPL740F12-5TRCT-ND - Cut Tape (CT)
5503-TPL740F12-5TRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPL740F12-5TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.2V 500MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 500mA SOT-23-5
EDA/CAD-mallit
TPL740F12-5TR -mallit
Kategoria
Lähtövirta
Valm.
Virta - lepovirta (Iq)
200 µA
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
PSRR
60dB – 40dB (1kHz – 1MHz)
Osan tila
Aktiivinen
Ohjausominaisuudet
Käyttöönotto
Lähdön konfiguraatio
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Oikosulku, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön tyyppi
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Regulaattorien lukumäärä
1
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Tulojännite (maks.)
5,5V
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,2V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännitehäviö (maks.)
0,4V @ 500mA