TPL730F15-5TR
DigiKeyn tuotenumero
5503-TPL730F15-5TR-ND - Rullattu teippi (TR)
5503-TPL730F15-5TRCT-ND - Cut Tape (CT)
5503-TPL730F15-5TRDKR-ND - Digi-Reel®
Valmistaja
Valmistajan tuotenumero
TPL730F15-5TR
Kuvaus
IC REG LINEAR 1.5V 300MA SOT23-5
Valmistajan vakio toimitusaika
10 viikkoa
Asiakkaan referenssi
Tarkka kuvaus
PMIC - jänniteregulaattorit - lineaariset Positiivinen Kiinteä 1 Lähtö 300mA SOT-23-5
Tekniset tiedot
 Tekniset tiedot
EDA/CAD-mallit
TPL730F15-5TR -mallit
Kategoria
Jännitehäviö (maks.)
0,25V @ 300mA
Valm.
Lähtövirta
Sarja
PSRR
65dB – 45dB (1kHz – 1MHz)
Pakkaustapa
Rullattu teippi (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ohjausominaisuudet
Virtaraja, Käyttöönotto
Osan tila
Aktiivinen
Suojausominaisuudet
Ylivirta, Ylikuumeneminen, Alijännitelukitus (UVLO)
Lähdön konfiguraatio
Toimintalämpötila
-40°C – 125°C (TJ)
Lähdön tyyppi
Asennustyyppi
Kiinnitys pintaan
Regulaattorien lukumäärä
1
Pakkaus / kotelo
SC-74A, SOT-753
Tulojännite (maks.)
5,5V
Valmistajan laitepakkaus
SOT-23-5
Jännite - lähtö (min./kiinteä)
1,5V