AEK-LCD-DT028V1-näyttölaajennuskortti
STMicroelectronicsin evaluointikortti tarjoaa 2,8” LCD-näytön resistiivisellä kosketuksella
STMicroelectronicsin AEK-LCD-DT028V1-evaluointikortti tarjoaa 2,8” LCD-näytön resistiivisellä kosketuksella graafista käyttöliittymää (GUI) varten. Tätä käytetään SPC5 MCU discovery -korttien kanssa. TFT SPI LCD tarjoaa resoluution 240 pikseliä x 320 pikseliä ja resistiivisen kosketuksen, jota ohjataan kortilla sijaitsevalla SPI-kosketusnäyttöohjaimella.
- 2,8" (240 pikseliä x 320 pikseliä) TFT SPI LCD resistiivisellä kosketuksella, käyttää kortilla sijaitsevaa SPI-kosketusnäyttöohjainta
- PCB-liitinrajapinta SPC5 MCU discovery -kortteja varten
- 3,3 V LDO -jännitteensäädin I/O-signaaleja varten
- Koko 53 mm x 87 mm