CL31B104KBCNNNL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 125 642
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 690 419
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KEMET
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B104KBCNNNL
DigiKey Part Number
CL31B104KBCNNNL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B104KBCNNNL
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B104KBCNNNL Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)