12065C104JA12A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 3 111
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 32 640
Datasheet
YAGEO
Upgrade
KEMET
0.1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12065C104JA12A
DigiKey Part Number
12065C104JA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C104JA12A
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12065C104JA12A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)