CL31B104KBCNNND is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 247 605
Datasheet
KEMET
YAGEO
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
Upgrade
YAGEO
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
CL31B104KBCNNND
DigiKey Part Number
CL31B104KBCNNND-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31B104KBCNNND
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL31B104KBCNNND Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)