KGM31BR71H104KT is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Upgrade
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
YAGEO
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
cut-tape-render
KGM31BR71H104KT
DigiKey Part Number
478-KGM31BR71H104KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31BR71H104KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31BR71H104KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM31BR71H104KT
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM31BR71H104KT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)