QSZH-125-NR4-50MM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Raychem Cable Protection
In Stock: 0
Datasheet
New Product
Heat Shrink Tubing, Semi Rigid 0.720" (18.29mm) 4 to 1 Black 0.164' (50.00mm, 1.97")
QSZH-125-NR4-50MM
DigiKey Part Number
1111-QSZH-125-NR4-50MM-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSZH-125-NR4-50MM
Description
QSZH-125-NR4-50MM
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Inner Diameter - Recovered
0.171" (4.35mm)
Mfr
Recovered Wall Thickness
0.087" (2.21mm)
Series
Material
Packaging
Bulk
Features
Abrasion and Cut Resistant, Adhesive Lined, Fluid Resistant
Part Status
Active
Color
Type
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Shrinkage Ratio
Shrink Temperature
110°C
Length
0.164' (50.00mm, 1.97")
Shelf Life
36 Months
Inner Diameter - Supplied
0.720" (18.29mm)