B32621A4333K289 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 2 550
Datasheet
Cornell Dubilier Knowles
KEMET
KEMET
0.033 µF Film Capacitor 200V 400V Polypropylene (PP), Metallized - Stacked Radial
B32621A4333K289
DigiKey Part Number
B32621A4333K289-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32621A4333K289
Description
CAP FILM 0.033UF 10% 400VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
B32621A4333K289 Models
Category
Dielectric Material
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Mounting Type
Through Hole
Packaging
Tape & Box (TB)
Size / Dimension
0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Tolerance
±10%
Termination
PC Pins
Voltage Rating - AC
200V
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Voltage Rating - DC
400V