CL21A226KQQNNNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 38 162
Datasheet
Walsin Technology Corporation
KEMET
KEMET
TDK
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CL21A226KQQNNNG
DigiKey Part Number
1276-CL21A226KQQNNNGTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A226KQQNNNG
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)