CC0805KKX5R5BB226 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 2 651
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 132 581
Datasheet
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
KYOCERA AVX
Upgrade
TDK
TDK
Similar
Taiyo Yuden
22 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)