KGM21NR71H223MT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 369
Datasheet
In Stock: 530
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
0.022 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21NR71H223MT
DigiKey Part Number
478-KGM21NR71H223MTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21NR71H223MT
Description
CAP CER 0.022UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21NR71H223MT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)