KGM21AR72D223MU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
0.022 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21AR72D223MU
DigiKey Part Number
478-KGM21AR72D223MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR72D223MU
Description
CAP CER 0.022UF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21AR72D223MU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)