KGM21AR72A223MU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 369
Datasheet
In Stock: 530
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
0.022 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
KGM21AR72A223MU
DigiKey Part Number
478-KGM21AR72A223MUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM21AR72A223MUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM21AR72A223MUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KGM21AR72A223MU
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
KGM21AR72A223MU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)