12065C104K4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM31BR71H104KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31BR71H104KMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31BR71H104KMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C104K4T4A
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
12065C104K4T4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)