MDM100SCBSPA174 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
ITT Cannon, LLC
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 5
In Stock: 5
Image for MDM100SCBSPA174 is not available
MDM100SCBSPA174
DigiKey Part Number
1003-MDM100SCBSPA174-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MDM100SCBSPA174
Description
CONN MICRO-D RCPT 100POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
35 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Series
Termination
Solder
Packaging
Bulk
Primary Material
Metal
Shell Material, Finish
Aluminum, Nickel Plated, Electroless
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Current Rating (Amps)
3A
Number of Rows
4
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C