ILCX20-FF5F8-32.000MHZ
DigiKey Part Number
2780-ILCX20-FF5F8-32.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILCX20-FF5F8-32.000MHZ
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±30ppm Crystal 8pF 150 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
150 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)