ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
DigiKey Part Number
535-10256-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10256-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10256-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABM12-32.000MHZ-B2X-T3
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±20ppm Crystal 8pF 200 Ohms 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ABM12-32.000MHZ-B2X-T3 Models
Category
Load Capacitance
8pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
200 Ohms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (1.6x1.2)
Frequency Stability
±20ppm
Size / Dimension
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)