T50R0HSM4
DigiKey Part Number
1436-1539-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T50R0HSM4
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 50LB 7.95"
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Standard, Locking Black 1.97" (50.00mm) 0.181" (4.60mm) 50 lbs (22.68 kg)
Category
Length - Actual
0.663' (202.00mm, 7.95")
Manufacturer
HellermannTyton
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Tensile Strength
50 lbs (22.68 kg)
Part Status
Active
Features
Heat Stabilized
Wire/Cable Tie Type
Standard, Locking
Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Length - Approximate
8"
Color
Black
Bundle Diameter
1.97" (50.00mm)
Base Product Number
Width
0.181" (4.60mm)