BZX84C11 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BZX84C11 |
Description | DIODE ZENER 11V 300MW SOT23 |
Manufacturer Standard Lead Time | 6 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Zener Diode 11 V 300 mW ±5% Surface Mount SOT-23-3 (TO-236) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | BZX84C11 Models |
Category | Impedance (Max) (Zzt) 20 Ohms |
Mfr | Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 8 V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Zener (Nom) (Vz) | Package / Case |
Tolerance ±5% | Supplier Device Package SOT-23-3 (TO-236) |
Power - Max 300 mW |