NKN400JR-73-22R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
22 Ohms ±5% 4W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety Wirewound
NKN400JR-73-22R
DigiKey Part Number
NKN400JR-73-22R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NKN400JR-73-22R
Description
RES 22 OHM 5% 4W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
NKN400JR-73-22R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Flame Retardant Coating, Non-Inductive, Safety
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Part Status
Active
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.256" Dia x 0.689" L (6.50mm x 17.50mm)