CC0805JRX7RABB472
DigiKey Part Number
13-CC0805JRX7RABB472TR-ND - Tape & Reel (TR)
13-CC0805JRX7RABB472CT-ND - Cut Tape (CT)
13-CC0805JRX7RABB472DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0805JRX7RABB472
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4700 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CC0805JRX7RABB472 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)