CC0805GRNPO9BN391 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0805GRNPO9BN391 |
Description | CAP CER 390PF 50V C0G/NPO 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 390 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0805GRNPO9BN391 Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±2% | Thickness (Max) 0.028" (0.70mm) |