CC0603KPX7R9BB271 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
270 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
YAGEO MLCC Capacitors in Artificial Inteligence (AI) Applications
CC0603KPX7R9BB271
DigiKey Part Number
13-CC0603KPX7R9BB271TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC0603KPX7R9BB271
Description
CAP CER 270PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CC0603KPX7R9BB271 Models
Category
Voltage - Rated
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)