CC0603KPX7R9BB122 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CC0603KPX7R9BB122 |
Description | CAP CER 1200PF 50V X7R 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 1200 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CC0603KPX7R9BB122 Models |
Category | Voltage - Rated |
Mfr | Temperature Coefficient |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |