AC0402KRX7R9BB472 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 60 362
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 43 595
Datasheet
Upgrade
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
KEMET
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 83
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)