TH3B475M025E2800 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Sprague
In Stock: 0
Datasheet
4.7 µF Molded Tantalum Capacitors 25 V 1411 (3528 Metric) 2.8Ohm
TH3B475M025E2800
DigiKey Part Number
TH3B475M025E2800-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TH3B475M025E2800
Description
CAP TANT 4.7UF 20% 25V 1411
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TH3B475M025E2800 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
1411 (3528 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.083" (2.10mm)
Capacitance
Manufacturer Size Code
B
Tolerance
±20%
Ratings
AEC-Q200
Voltage - Rated
25 V
Features
Automotive
Type
Molded
Grade
Automotive
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.8Ohm