594D157X9010D2T
DigiKey Part Number
718-594D157X9010D2TTR-ND - Tape & Reel (TR)
718-594D157X9010D2TCT-ND - Cut Tape (CT)
718-594D157X9010D2TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
594D157X9010D2T
Description
CAP TANT 150UF 10% 10V 2917
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 10 V 2917 (7343 Metric) 75mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
594D157X9010D2T Models
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
75mOhm
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2917 (7343 Metric)
Part Status
Active
Size / Dimension
0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.122" (3.10mm)
Tolerance
±10%
Manufacturer Size Code
D
Voltage - Rated
10 V