GDZ4V7B-E3-08 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Diodes Incorporated
In Stock: 875
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 1 335
Datasheet
Similar
Central Semiconductor Corp
In Stock: 0
onsemi
In Stock: 370
onsemi
Nexperia USA Inc.
Nexperia USA Inc.
Zener Diode 4.7 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
GDZ4V7B-E3-08
DigiKey Part Number
GDZ4V7B-E3-08-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GDZ4V7B-E3-08
Description
DIODE ZENER 4.7V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
2 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW