BZX384B2V4-E3-08
DigiKey Part Number
BZX384B2V4-E3-08GITR-ND - Tape & Reel (TR)
BZX384B2V4-E3-08GICT-ND - Cut Tape (CT)
BZX384B2V4-E3-08GIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BZX384B2V4-E3-08
Description
DIODE ZENER 2.4V 200MW SOD323
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 2.4 V 200 mW ±2% Surface Mount SOD-323
Category
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
50 µA @ 1 V
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Part Status
Active
Tolerance
±2%
Base Product Number
Power - Max
200 mW