IHXL1500VZEB2R2M5A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
CODACA
In Stock: 26
Datasheet
2.2 µH Shielded Inductor 168 A 0.34mOhm Max Nonstandard
IHXL1500VZEB2R2M5A
DigiKey Part Number
541-IHXL1500VZEB2R2M5A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IHXL1500VZEB2R2M5A
Description
FIXED IND 2.2UH 168A 0.34 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
DC Resistance (DCR)
0.34mOhm Max
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Bulk
Inductance Frequency - Test
500 kHz
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
1.500" L x 1.500" W (38.10mm x 38.10mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.872" (22.15mm)